Vzor motivačního dopisu

Jak napsat motivační dopis?

Jak napsat motivační dopis?

Hlavním cílem motivačního dopisu je zaujmout zaměstnavatele přečíst si životopis a vysvětlit, proč byste chtěli pracovat v této společnosti, jaké výhody můžete přinést a vyzvat k pozvání na přijímací pohovor.

 1. Do hlavičky motivačního dopisu uveďte vaše kontaktní údaje, poté pozdrav.
 2. Uveďte pozici, na kterou se hlásíte a zdroj informace o pracovním místě.
 3. Zmiňte, proč máte zájem o tuto práci, společnost a funkci.
 4. V souladu s údaji obsažené v životopise o praxi a zkušenostech, vysvětlete, jak vaše zkušenosti a kvalifikace odpovídají tuto práci.
 5. Vyzvěte k pozvání na pohovor a uveďte čas, který je pro vás vhodný .

Několik tipů k motivačnímu dopisu

 • Vysvětlete, proč zasíláte životopis.
 • Nezasílejte životopis bez motivačního dopisu.
 • Sdělte konkrétně, jak jste se dozvěděli o pozici nebo společnosti - leták ve vašem oddělení, webové stránky, přítel, který pracuje v organizaci.
 • Přesvědčete čtenáře pročíst si váš životopis.
 • Personalista nejdříve uvidí motivační dopis, proto musí být velmi dobře napsaný a zaměřený na tohoto zaměstnavatele.
 • Obraťte pozornost zaměstnavatele na prvky vašeho profesního profilu: vzdělání, vlastnosti leadera, zkušenosti, které korespondují s požadavky kladenými na pracovní pozici, kterou hledáte. Buďte co nejkonkrétnější a využívejte příklady.

Motivačný dopis – vzor

Vaše kontaktní údaje
Adresa společnosti

Vážená paní/Vážený pane,

Otevírací odstavec: uveďte, proč píšete, jak jste se dozvěděli o společnosti nebo pozice a základní informace o sobě.

Druhý odstavec: potřebujete sdělit, proč máte zájem o tom zaměstnavateli nebo druhu práce, kterou zaměstnavatel nabízí. Prokažte, že jste dostatečně informováni o zaměstnavateli nebo pozici. Uveďte konkrétní kvalifikaci, kterou koresponduje s požadavky kladenými na pracovní pozici - soustřeďte se na to, co můžete udělat pro zaměstnavatele. To je příležitost vysvětlit podrobně více položek svého životopisu. Zmiňte se o tom, že Váš životopis je přiložen.

Třetí odstavec: Uveďte, že byste chtěli získat pozvánku na pohovor nebo domluvit se o schůzce se zaměstnavatelem a se dozvědět více o pracovních příležitostech a náborových plánech. Sdělte, že rádi zaměstnavateli poskytnete veškeré další potřebné informace. Poděkujte zaměstnavateli za posouzení Vaší kandidatury.

Těším se na případnou spolupráci a jsem s pozdravem

Datum a podpis