Povolání

Povolání je soustavně vykonávaná pracovní činnost za peněžní odměnu. Povolání si lidé vybírají na základě svých schopností, znalostí a dovedností. K vykonávání většiny povolání je zapotřebí kvalifikace, ta je dosahována vzděláním ve školách. Některá povolání v dané profesi mohou být vykonávána nekvalifikovanou pracovní silou, na některá povolání je možné se připravit formou rekvalifikace.

 

Pracovníci úklidu

Úklid je průmyslové odvětví s obratem mnoha milionů EUR, které zaměstnává miliony pracovníků v celé Evropě, většinou v malých podnicích. Úklid se provádí na každém pracovišti.

Pracovníci úklidu jsou zaměstnáváni v různých odvětvích průmyslu a na nejrůznějších pracovištích, ať už se jedná o hotely, továrny, nemocnice nebo domácnosti. Pracovníci úklidu vykonávají svou práci v uzavřencýh i v otevřených prostorech, ve veřejných prostorech a často pracují v nočních nebo v ranních hodinách.

Hlídání děti a péče o seniory

Hlídání děti 

V České republice existuje mnoho agentur, které se specializují na hlídání dětí v rodinách, hotelech, pensionech, prostě kdekoliv.

Cílem takových agentur je zajistit hlídání dětí tak, aby se rodiče s pocitem absolutního klidu a bezpečí mohli věnovat svým pracovním záležitostem.

České agentury nabízí hlídání dětí jak pravidelně, tak i jednorázově. Služby v oblasti hlídání dětí zahrnují doprovody a vyzvedávání dětí ze školy, školky nebo různých zájmových kroužků a dětských koutků.

Au pair

Au pair je svobodná dívka či chlapec, žijící dlouhodobě v hostitelské rodině v zahraničí, který pomáhá s péčí o děti a domácnost. Hostitelská rodina se zavazuje poskytnout au pair samostatný pokoj, stravu, pravidelné kapesné, zařídit návštěvu jazykových kurzů a to vše zdarma.

Cíl au pair je naučit se cizí jazyk a poznat novou kulturu, proto se jedná spíše o zahraniční studijní pobyt.

Zájemce o pobyt au pair by měl být ve věku od 17 do 30 let, musí být svobodný a bezdětný, nejlépe se zkušenostmi s dětmi.

Mezi požadavky na au pair patří i:

Skladník / picker

Skladník / picker je pracovník, který vykonává práci a příslušné aktivity ve skladovém hospodářství. Práce skladníka / pickera se navazuje na skladováním a zacházení se zbožím. Práce skladníka obsahuje příjem zboží, kontrolu dokumentů, ukládání, skladování a vydávání zboží. Během své práce skladník také aktualizuje údaje o zásobách, vede příslušné záznamy o pohybu a přehledu zásob.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Povolání