Brigády v zahraničí

Brigády v zahraničí

Po absolvování brigády v zahraničí budete schopni posoudit situaci na trhu práce v Evropě. Za prvé, najít brigádu v zahraničí je mnohem jednodušší, než získat trvalé zaměstnání ve svém oboru, za druhé, naskytne se vám možnost prozkoumat situaci z jiné perspektivy. Identifikujete schopnosti a dovednosti, které se budou hodit do budoucna, v případě že se rozhodnete zůstat a hledat trvalé zaměstnání v Evropě.

Dočasní pracovníci na evropském trhu práce a brigády v zahraničí jsou čím dal více populární. Počet dočasných zaměstnanců a jejich podíl v aktivní pracovní síle ve většině zemí Evropské unie stále roste. Na pozadí převládajícího nedostatku práce v Evropě a kvalifikovaných pracovníků, brigády v zahraničí by měly být vnímány jako znamení toho, že se více uplatňují pružnější a alternativní druhy práce. Brigády v zahraničí nabízí především hotely a organizace poskytující ubytovací a stravovací služby. Kromě těchto brigád se nabízí, také pro baliče dárků a pracovníky pro uspořádávání zboží v regálech.

Sezonní brigády

Na letní sezón probíhá nábor brigádníků pro sběr lesních plodů, práci ve sklenících a lesích. V Laponsku, severní Norsko a Švédsko, během lyžařské sezóny jsou nabírány zájemci do sektoru služeb. V předvánočním období v Irsku je zájem o uchazeče na práci spojenou se "škubáním krůty".

Práce v domácnosti

Nejvíce populární brigádou v Evropě se stává domácí práce. Navzdory skutečnosti že tato oblast nevyžaduje žádné speciální dovednosti a schopnosti, požadavky na kandidáty jsou zde poměrně vysoké.

Kromě určitých povahových rysů jako je tolerance, flexibilita, vytrvalost a laskavost, zájemce o tento druh práce by měl mít také vynikající fyzickou kondici. Předtím než si uchazeč najde práci v rodině, musí projít povinnou lékařskou prohlídkou.

Brigády v gastronomii a pohostinství

Navzdory předsudkům o práci v gastronomii a pohostinství, číšníci v kavárnách, umývačky nádobí, asistenti kuchaře, pokojské, atd. vydělají v Evropě slušné peníze. Ve skutečnosti Evropané nešetří na spropitném, a právě spropitné je hlavním zdrojem příjmu číšníků. Brigády v zahraničí v sektoru služeb jsou ideální pro mladé lidi. Budete mít v zásobě dostatek času prohlédnout si zemi a zároveň možnost najít si práci ve svém oboru.

Několik studií prokázalo, že dočasná práce usnadňuje pohyb na trhu práce - zapojení nezaměstnaných, studentů. Brigády v zahraničí jsou vhodné pro mládež, studenty i důchodce. Každý z nás disponuje kvalitní příležitostí k získání pracovních zkušeností v jiných zemích.


Zájemci o brigádu v zahraničí stačí vyplnit na našem webu jednoduchý formulář, se kterým získáte možnost ucházet se o brigádu v zahraničí. Na výběr máte hned z krátkodobých i dlouhodobějších brigád. Aktuální nabídky práce můžete sledovat v sekci Brigády.

Aktuality - Podobné materiály

Práce formou brigády
Brigáda je skvělý způsob jak vydělat peníze, nemáte-li chuť pouštět se do trvalého...
Jak efektivně hledat zaměstnání v Brně
Brno je druhé největší město v České republice a největší město na Moravě, i proto je zde...
Možnosti práce v Plzni
V Plzni jsou velmi bohaté možnosti práce. Plzeň je metropole Plzeňského kraje. Žije zde zhruba...
Hledáme práci v Ostravě
Ostrava je třetí největší město v České republice a to jak počtem obyvatel, tak rozlohou...
Rady, jak si rychle najít práci v Praze
Hledat práci v Praze zejména v dnešní době není snadné. Své šance na úspěch a získání práce v...