Hledáme práci v Ostravě

Hledáme práci v Ostravě

Ostrava je třetí největší město v České republice a to jak počtem obyvatel, tak rozlohou. V pořadí největších měst na Moravě obsadila Ostrava druhou příčku a první ve Slezsku. Nic vám nebrání v tom, aby jste se do Ostravy vydali pracovat, stačí si zde najít bydlení a dobře placenou práci. Ostrava je rovněž významným univerzitním a průmyslovým městem.

Práci v Ostravě můžete hledat mnoha způsoby, záleží pouze na vás, jaký způsob preferujete a který je pro vás příjemnější. V současné době se práce v Ostravě nabízí i na internetových stránkách. Na webových stránkách pracovních serverů, jako je například Workmarket.cz, je užitečné zveřejnit svůj životopis a pravidelně jej aktualizovat.

Denně prohlížejte nabídky práce na pracovních serverech a odpovídejte na každou nabídku práce v Ostravě, o které máte zájem. Především odpovídejte na hot a čerstvé nabídky práce, často je zaměstnanec zapotřebí hned "na včera" a hledá se takříkajíc v nouzovém režimu.

Najít práci v Ostravě pomohou také personální agentury, které slouží jako užitečný most mezi vámi a zaměstnavatelem. Cílem agentur je plnit roli náboráře pro firmy.

Práci v Ostravě na pracovních serverech můžete vybírat podle oboru, místa výkonu práce, typu pracovního úvazku nebo podle klíčových slov. Hledat práci vám usnadní takzvaný  "agent", který pracuje jako vyhledávací filtr. Zadáte své požadavky a spusťte "agenta", který za vás vyhledává pracovní nabídky odpovídající vašim kritériím. Na pracovních portálech získáte cenné rady a tipy, například jak správně napsat životopis, jak se připravit na přijímací pohovor, proč je nezbytně vyplňovat dotazník pro uchazeče o zaměstnání a mnoho dalších.

Práci prostřednictvím internetu najdete ovšem i jinde - především přímo na webových stránkách firem působících v Ostravě v rubrice nazvané například Kariéra či Volná místa. Pokud máte zájem o práci v konkrétní firmě, neváhejte ji sami oslovit.

Společnosti pořádají dny otevřených dveří, kde je možné se seznámit s běžným provozem firmy, osobně se setkat s pracovníky a pohovořit s personalisty. Je zapotřebí si uvědomit, že v rámci dnů otevřených dveří se personalisté setkávají s velkým množstvím potenciálních uchazečů, proto vaším cílem není nic jiného, než zaujmout personalistu.

Kde nejlépe hledat zaměstnání v Ostravě?

  • na pracovních portálech a lokálních serverech práce;
  • na stránkách ostravských firem v rubrice Kariéra či Volná místa;
  • osobní návštěva firmy - dny otevřených dveří, trhy a veletrhy práce;
  • vývěsky v supermarketech, například práce jako uklízeč/ka;
  • inzeráty vycházejí v tištěných novinách Ostravy a okolí.

Doporučujeme vaší pozornosti pracovní nabídky s místem výkonu práce Ostrava:

 

 

Aktuality - Podobné materiály

Brigády v zahraničí
Po absolvování brigády v zahraničí budete schopni posoudit situaci na trhu práce v Evropě...
Jak efektivně hledat zaměstnání v Brně
Brno je druhé největší město v České republice a největší město na Moravě, i proto je zde...
Možnosti práce v Plzni
V Plzni jsou velmi bohaté možnosti práce. Plzeň je metropole Plzeňského kraje. Žije zde zhruba...
Práce formou brigády
Brigáda je skvělý způsob jak vydělat peníze, nemáte-li chuť pouštět se do trvalého...
Rady, jak si rychle najít práci v Praze
Hledat práci v Praze zejména v dnešní době není snadné. Své šance na úspěch a získání práce v...