Rady, jak si rychle najít práci v Praze

Rady, jak si rychle najít práci v Praze

Hledat práci v Praze zejména v dnešní době není snadné. Své šance na úspěch a získání práce v Praze zvýšíte tím, že se vyvarujete zbytečných chyb. Je dobré si pamatovat, jaké firmy jste již oslovili při hledání práce. Praha je velké město, ve kterém působí tisíce firem. Pokud chcete udělat dobrý dojem na zaměstnavatele při hledání práce v Praze, neposílejte svůj životopis vícekrát stejné firmě.

Dokonce i když nemáte žádné pracovní zkušenosti a jste absolvent, Praha nabízí vysokou šanci najít si práci. Mnoho společností hledá talentované absolventy, kteří chtějí pracovat na obchodních pozicích, například pro segment firemního bankovnictví, IT, marketingové společnosti. Stačí se vyvarovat řadě chyb, které uchazeči často dělají při hledání práce v Praze.

Pracovní činnost začíná u hledání nového zaměstnání. Nezáleží na tom, jestli se jedná o vaše první zaměstnání nebo ne. Veškeré práce začíná u jejího hledání. Hledání práce v Praze je prvním krokem k nové kariéře v tomto městě.

Co ​​znamená hledat práci v Praze? Někteří si myslí, že při hledání nového zaměstnání stačí číst inzeráty v místních novinách a na internetu a věnovat tomu půl hodiny denně. Nicméně, to nestačí.

  1. Začněte svůj den s pracovního plánu. Poznačte si co plánujete udělat dnes, rovněž kdy. Ráno vstanete, koupíte si noviny, pročtete nové inzeráty na internetu a na ty vhodné začnete odpovídat. Obecně se doporučuje, abyste hledali práci v Praze nejméně osm hodin denně.
  2. Hledání nového zaměstnání v Praze může být rozdělené do dvou způsobů: statické a dynamické. Statické hledání je prohlížení pracovních inzerátů, návštěva úřadu práce, odesílání CV. Dynamické hledání práce je komunikace s lidmi.
  3. Více než polovina z vhodných pracovních míst v Praze se netiskne v novinových inzerátech ani na internetu. Proto se budete muset osobně setkávat s lidmi. Věnujte celý svůj pracovní den schůzkám. Navažte nové kontakty se správnými lidmi, získejte nové známosti. Komunikujte s lidmi v oblasti, ve které chcete najít práci.
  4. Zapůsobí také osobní vizitka, kterou si vyměníte s osobami, se kterými jste měli schůzky ohledně zaměstnání v Praze. I když vám řeknou ne, možná se později objeví volné pracovní místo nebo další nabídka. Vizitka zvýší vaše šance na získání zaměstnání.
  5. Na konci dne si poznamenejte výsledky - kde a s kým jste se setkali v Praze, jak skončila vaše schůzka. Uděláte si přehled a položíte základní kámen pro efektivnější plánování schůzek.
  6. Najít práci v Praze vám pomohou internetové pracovní portály, jako například Workmarket, noviny, webové stránky jednotlivých firem, které máte vytipované, a také veletrhy pracovních příležitostí. Výstaviště PVA EXPO PRAHA nabízí pracovní veletrhy, kde jsou představeni nejrůznější vystavovatelé. Čím větší veletrh, tím větší šance, že najdete práci ve vašem oboru. Výhodou pracovních veletrhů je také to, že se můžete osobně setkat s potenciálním zaměstnavatelem, zeptat se na vše co vás zajímá, a ještě před pracovním pohovorem si o vybrané pracovní pozici vytvořit názor.

Doporučujeme vaší pozornosti naši pracovní nabídky s místem výkonu práce Praha:

 

 

Aktuality - Podobné materiály

Jak efektivně hledat zaměstnání v Brně
Brno je druhé největší město v České republice a největší město na Moravě, i proto je zde...
Možnosti práce v Plzni
V Plzni jsou velmi bohaté možnosti práce. Plzeň je metropole Plzeňského kraje. Žije zde zhruba...
Hledáme práci v Ostravě
Ostrava je třetí největší město v České republice a to jak počtem obyvatel, tak rozlohou...
Práce formou brigády
Brigáda je skvělý způsob jak vydělat peníze, nemáte-li chuť pouštět se do trvalého...
Brigády v zahraničí
Po absolvování brigády v zahraničí budete schopni posoudit situaci na trhu práce v Evropě...