Práce formou brigády

Práce formou brigády

Brigáda je skvělý způsob jak vydělat peníze, nemáte-li chuť pouštět se do trvalého zaměstnání nebo práce na plný úvazek. Tento druh práce je ideální pro studenty, ženy v domácnosti a nezletilé osoby.

Úřady práce nabízí dobré příležitosti jak najít brigádu pro studenty a nezaměstnané. Uchazeči o zaměstnání evidovaní na úřadu práce si mohou přivydělat až do výše poloviční minimální mzdy. Kromě toho, existují brigády nejen pro uchazeče bez práce a vzdělání. Brigády hledají také odborníci s kvalifikací a vysokoškolským vzděláním.

Pokud studujete na vysoké škole, brigáda představuje dobrou šanci, jak se „zaháčkovat" v zajímavé firmě a také si bezpochyby vylepšíte stávající CV. Brigáda nemusí řešit jen momentální nedostatek peněz, může plnit i vyšší cíle.

Pokud se o brigádu uchází člověk, který je nahlášen na úřadě práce, jedná se o skvělou příležitost, která zajistí, aby člověk nepřišel(a) o pracovní návyky a získal(a) nové pracovní zkušenosti. Pokud se zaměstnanec osvědčí na nové pozici, pak má reálnou šanci nasbírat pracovní zkušenosti v oboru, na základě který se dá vybudovat kariéra v této organizaci. I proto by brigáda neměla být ignorována.

Proč firmy nabízí brigády? Důvodů může být několik, od čerpání mateřské dovolené, až po zvýšení pracovní zátěže. Brigády se využívají pro vykrytí sezónních špiček nebo při zajištění dočasných projektů. Brigádní forma zaměstnání je z ekonomického hlediska výhodná pro zaměstnavatele, kteří nepotřebují držet v kmenovém stavu stálé zaměstnance, tudíž můžou využít flexibilní pracovní sílu.

Práce formou brigády je výhodná i pro zaměstnance. Umožní vám zlepšit své dovednosti, rozšířit okruh kontaktů a znalostí, získat zkušenosti a doplnit své portfolio. Všechny tyto výhody vám pomohou najít trvalé a stabilní zaměstnání. Kvalifikovaný а zkušený personál se stále cení.

Brigády jsou zvláště výhodné pro absolventy, kteří nedávno dokončili vysokou školu a obdrželi diplom. Uchazeči kteří se dokáží prosadit na brigádě nebo na praxi, budou s největší pravděpodobnosti ohodnoceni zaměstnavatelem a zařazeni mezi stále zaměstnance při otevření nové jednotky.

Brigády jsou vhodné pro lidi, kteří jsou zapojeni do tvůrčí činnosti. Tento typ zaměstnanců cení svobodu a není zvyklý pracovat v pevně stanoveném časovém rámci.

V důsledku výše zmíněných skutečností, veškerý trh dočasné práce může být rozdělen do několika kategorií:

  • práce pro kreativní speciality,
  • práce pro specialisty s vysokoškolským vzděláním,
  • práce pro ty, kteří nemají zkušenosti a vzdělání.

Brigády se nabízí pro diplomované specialisty: učitelé, účetní, personalisty, specialisté v oblasti kvality a certifikace, projektoví manažeři, lékaři a úředníci.

Na brigádu mohou vzít i specialistu na manažerské pozice pro organizaci výroby, například: práce firemní pobočky v regiónu. V tomto případě brigáda může trvat i několik měsíců. Nově vzniklé organizace a společnosti nabízí brigády pro specialisty, jako jsou systémoví administrátoři, copywriteři, právníci, atd.

Nejvíce brigád bez praxe a kvalifikace je pro obory: prodavači, operátoři počítačů, sekretářky, promotéři, baliči a dělnické profese.

Poptávka po těchto odbornicích může záviset na ročním období, například: prodavači zmrzliny a nápojů, baliči pro práci v cukrářských továrnách během vánočních svátků.


Zájemci o brigádu postačí vyplnit na našem webu jednoduchý formulář a získat brigádu jednoduše a snadno. Vybírejte z množství krátkodobých i dlouhodobých brigád. Aktuální nabídky práce můžete sledovat v sekci Brigády. V případě, že u nás již máte registraci, můžete na nabídku ihned odpovědět.

 

Aktuality - Podobné materiály

Hledáme práci v Ostravě
Ostrava je třetí největší město v České republice a to jak počtem obyvatel, tak rozlohou...
Brigády v zahraničí
Po absolvování brigády v zahraničí budete schopni posoudit situaci na trhu práce v Evropě...
Jak efektivně hledat zaměstnání v Brně
Brno je druhé největší město v České republice a největší město na Moravě, i proto je zde...
Možnosti práce v Plzni
V Plzni jsou velmi bohaté možnosti práce. Plzeň je metropole Plzeňského kraje. Žije zde zhruba...
Rady, jak si rychle najít práci v Praze
Hledat práci v Praze zejména v dnešní době není snadné. Své šance na úspěch a získání práce v...